Ağız Sağlığınızı Riske Atmayın!

Sağlık

Dişler, bir kişide ilk dikkat edilen fiziksel özelliklerden biridir. Görüntüdeki öneminin dışında, yanlış uygulanan diş tedavisi gibi uygulamalar da, kişinin diş sağlığına zarar verebilirken, maalesef bazı durumlarda da hastanın diş kaybı yaşamasına sebep olabilir.

 Gülümsemesiyle özgüven kazanmak isterken, sağlığından da olmadan güzel diş ve gülümseye kavuşmak için pek çok kişi, tuzla diş kliniği tercihinde bulunuyor.

 KİŞİSEL DİŞ BAKIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 Diş bakımına önce, mutlaka kendiniz dikkat etmeli ve diş sağlığınıza özen göstermelisiniz. Tertemiz bir nefes ve sağlıklı dişler için; günde en az iki kere sabah ve akşam olmak üzere dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Dişlerinizi fırçalarken, çok sert olmayan diş fırçaları kullanmakta oldukça önemlidir. Diş fırçalamayla ulaşamayacağınız noktalar ise diş ipleri günlük kullanımda göz ardı edilmemesi gereken konular arasında yer alır. Sigara gibi hem vücudunuza hem de dişlerinize zarar veren maddelerden uzak durmanız gerekir. Buna kafein içeren kahvelerde dahildir.

 DİŞ HASSASİYETİ İLE YAŞAM KALİTENİZDEN ÖDÜN VERMEYİN

 Diş hassasiyeti, kişinin sıcak ya da soğuk içecek veya yiyecek tüketirken, dişlerinde oluşan hassasiyete verilen addır. Diş hassasiyetinin; kırık diş, diş çürüğü ve diş eti ile ilgili pek çok hastalık sebebi ile görülmesi mümkündür. Hastayı günlük yaşantısında oldukça rahatsız eden bu durum, uzman eller tarafından tedavisi mümkün olan bir ağız sağlığı konusudur.

 Diş hassasiyeti problemi yaşayan hastalarda tuzla diş kliniği olarak öncelikle florürlü ürünler kullanarak, hassasiyeti gidermeye yönelik çalışmalar yapılır. Florürlü jel uygulaması dişler ve diş etlerine uygulanır ve ardından hastanın florür içeren diş macunları kullanması istenir. Bu yöntemle pek çok hasta tedaviye ulaşmış olur ancak bazı durumlarda bu tedavi kesin çözüm olmayabilir. Böyle bir durumda kanal tedavisi yöntemi uygulanarak hasta kısa sürede eski sağlığına kavuşmaktadır.

 GÜLÜŞ TASARIMI İLE ÖZGÜVENİNİZE KAVUŞUN

 Dişler ve gülüş kişide bir başka kişi tarafından en çok dikkat edilen fiziksel görüntüdür. Bu nedenle dişlerinde yamukluk ya da başka şekil problemi yaşayan kişiler, zaman içinde gülümsemelerini gizlemek durumunda kalabilirler.

 Eğer dişinizde ciddi boyutta yamukluk ve diş eksikliği gibi problemler yaşıyorsanız, bu durumda tuzla diş kliniği olarak ortodonti tedavileri ile hem sağlığınıza hem de özgüveninizi kazanmanızı sağlayacak gülüş tasarımına kavuşmanız mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın