Arda Turan Stadyumda Transfer Görüşmesi Iddiası

Spor

Arda Turan’ın Transfer Görüşmeleri

Geçtiğimiz günlerde profesyonel futboldu Arda Turan’ın Galatasaray futbol takımı ile sözleşmesi bitmişti. Bunun üzerine oluşan belirsizlikte sessizliğini koruyarak hangi yolda devam edeceğine dair bir şey söylememişti. 35 yaşına gelen futbolcu dikkat çekici biçimde Westerlo maçını seyrederken görüntülenmiştir. Cercle Brugge ile yapılan karşılaşmayı bir fiil locadan seyreden oyuncunun görüşmesinin uzaması dikkatlerden kaçmadı. Taraftarium24 de futbolu bırakma ihtimali üzerine yorumlar yapılan değerli oyuncu tribünde Westerlo maçını yalnız başına seyretmedi.

İkinci başkan Hasan Çetinkaya, Turan ile birlikte maçın tamamını seyretmiş ve aralarında uzunca bir müddet konuştukları görülmüştür. Arda Turan yaptığı açıklamada futbol konusunda geleceğine yönelik muallak açıklamalar yapmış ve hedeflerini değerlendirdiği bir takım bulursa formasını giyeceğini söylemişti.

Westerlo İle Transfer Görüşmesi Mi?

Arda Turan kariyeri itibari ile son derece büyük başarılara imza atmış kalitesini ispat etmiş bir futbolcudur. Bu sebeple futbol gündeminde kendine sürekli olarak yer bulmakta ve taraftarlar tarafından takip edilmektedir. Canlı maç izle aramasıyla Westerlo ile Cercle Brugge arasında oynanan maçı naklen izleyen futbolseverlerin dikkatinden Arda Turan kaçmadı. Tribünde 2.başkan ile bazen gülerek bazen de ciddi şekilde uzun soluklu sohbet eden ikili akıllara acaba Westerlo’ya transfer mi olacak düşüncesini getirdi. Kendisine bu konuda sorular sorulan tecrübeli futbolcu futbola devam edip etmeyeceğinin net olmadığını bu konuda kararını etkileyecek çeşitli faktörler olduğunu belirtti.

Arda Turan Westerlo Kadrosuna Uyum Sağlayabilir Mi?

Arda Turan söz konusu olduğunda çokça takımda kendine yer bulmuş nadide yeteneklerden biri olduğu göz ardı edilmemeli. Kariyerinde inişli çıkışlı dönemler olsa da edindiği tecrübeler dolayısıyla transfer olacağı takımı seçerken kendine göre pek çok kriteri bulunmaktadır.

Oyunda domine bir ruhu olan oyuncu kendisiyle ikili uyum yakalayabileceği genel hatlarıyla oturmuş bir takımda olmak istemektedir. Bu sebeple hedefleri ve projelerini değerlendirerek takım seçeceğini belirtmiştir. Yanı sıra efektif bir izleyici kitlesi ve ligde iddialı olması da tercih açısından belirleyici kriterler arasındadır. Nihayetinde ikili arasındaki uzun soluklu konuşma ve akabinde açıklamalar konuşma içeriğinin transfer ile ilgili olduğu ihtimalini arttırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.