Bornozların Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir

Moda ve Yaşam

Bornozların Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde duştan sonra kullanılan aynı zamanda vücutta kalan fazla suyu emen bornoz modeli, yumuşak dokusu ve şık görünümü ile göz dolduruyor. Kullanıcılar için en önemli noktalardan biri, fonksiyonelliğin ön plana çıktığı kaliteli malzemelerle bornoz yapmaktır. Kuru ciltler için bornozlar kadın, erkek ve çocuklar için farklı beden ve tasarımlarda yapılmaktadır. Bornoz markaları her yaştan ve cinsiyetten kullanıcıyı düşünerek üretim yapmaktadır. Bu anlamda hem tasarıma hem de eskimeye vurgu yapan boyutlara özen gösteriyoruz. Genel olarak diz altı modeller de alternatif oluşturmak için daha kısa boylarla tasarlanmaktadır.

Her sezon için farklı bedenlerde bulunan modellerin üretim malzemeleri de farklıdır. Sadece tasarımı değil, düz beyaz ve siyah bornozlardan kırmızı ve mavi gibi parlak renklerin hakim olduğu modellere kadar renk ve desen seçenekleri ile modeli tercih edebilirsiniz. Üretim malzemeleri ve tasarımları gibi farklılaştırıcı unsurlar fiyat değişimlerinin sebebidir. Bornoz ve ev bornozu takımları modellerine göz atabilir ve bütçenize göre alışveriş yapabilirsiniz.

Bornozlar Kimlere Hitap Ediyor?

Banyo sonrası kurulanmak için bornozun kadın, erkek, çocuk ve yaş grupları için çeşitli modelleri bulunmaktadır. Bu anlamda; tasarım, üretim malzemeleri, renkler ve desenlerde farklılık gösterirler. Markalar, temel amacı gövdeyi hızlı bir şekilde kurutmak olan modellerinin imalatında farklı malzemeler kullanır. Üretimde en çok tercih edilen pamuklu kumaşların yanı sıra polyester gibi sentetik malzemeler de kullanılmaktadır. Bambu lifi de özellikle son yıllarda iyi su emiciliği nedeniyle tercih edilmektedir. Ancak markalar modelin yumuşak olması ve suyu çok çabuk emmesi için sıklıkla pamuk ve bambuyu bir arada kullanıyor, yapışıyor ve üretmeye çalışıyor.

Çok sıkı dokunmuş bir kumaş banyodan sonra uzun süre kurumaz, ancak gevşek bir kumaş suyu tam olarak ememez. Tasarım da malzemeye bağlı olarak değişir. Kapüşonlu baskılı bornoz modelleri kadın, erkek ve çocuklar için farklı bedenlerde yapılmaktadır. Vücutla birlikte saçta biriken fazla nemi emen başlıklı modeller çok uygundur. Peştemal Bornoz modeli ise çabuk kuruyan klasik bir peştamal modelidir. Kadınlar için daha tarz modeller arasında yer alan dantelli bornoz modeli feminen görünümü ile ön plana çıkmaktadır.

Bir yanıt yazın