British Longhair Kediler Hakkında Önemli Bilgiler

Genel Kültür

British Longhair Kediler Hakkında Önemli Bilgiler

Kedi sahiplendirme amacıyla insanların iyi niyetlerinin suiistimal edebilecek kişi ve kurumların olduğu bilinmelidir. Bu anlamda hayvan dostlarımızın birer ticari meta olmadığına, parayla alınıp satılamayacağına kesin olarak karar verilmelidir. Bu noktada dikkat çeken en önemli detay kedi sahiplendiren kimselerin asıl uğraşlarıdır. Öncelikli olarak veteriner klinikler aracılığı ile sahiplenme sağlanırsa çok daha sağlıklı bir süreç işleyebilir. Kendi bünyesindeki hayvan dostlarımızın mevcut durumlarının biliniyor olması, sahiplendirdikleri kimseler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle ülkemizde pek de yoğun olmayan cins kedilerin sahiplendirilmesi hususunda daha büyük hassasiyet gerekmektedir. Ki söz konusu cinsler arasında sevimli yüzüyle British Longhair de yer almaktadır.

British Longhair Hangi Özellikleri ile Tanınıyor?

British Longhair cins kediler arasında son yıllarda Türkiye’de oldukça fazla kişi tarafından tercih edilen örneklerden biri haline gelmiştir. Tüm dünyada oldukça sevilen bu cinsin popülerliğini bu denli koruması büyük ölçüde sevimli bir yüz ifadesine sahip olmasına bağlıdır. Ev kedileri kategorisinde başı çeken cinslerden biri olarak bilinir. Britanya adasının karakteristik cinsi olan British Longhair kardeş cinsi Shorthair’e kıyasla uzun tüylere sahiptir. Genel olarak gri duman rengiyle bütünleşmiş bir kedi cinsidir. İri yanakları ve kısa yüzüyle çokça sevilen kedilerdir. British Longhair kedilerin ortalama ebatları olduğu bilinir. Diğer yandan göz renkleri yeşildir. Kalın kuyrukları da dikkat çekicidir. Söz konusu cins çocuklarla tam olarak dost kediler arasında yer alır. Diğer kediler ile uyumu ise ortalama ölçüdedir.

Kedi Sahiplendirme Yoluyla British Longhair Almak

Kedi sahiplendirme hizmeti sağlayan yerlerle yapılan görüşmelerin ardından genelde karar verilen kedi ile yaşam nasıl olur, soruları sorulmaya başlar. Bu noktada iyi bir araştırma hayat kurtarır. British Longhair kedilerin tüyleri oldukça uzun olmakla birlikte karışmaya oldukça müsaittir. Dolayısıyla tüyleriyle ilgili bakımın düzenli olarak yapılması başlıca zorunluluktur. Bunun yanı sıra tam bir ev kedisi olmalarına neden hareketsizlikleridir. Bu hareketsizlik kedi obezitesine kapı aralamaktadır. Söz konusu metabolizmik rahatsızlıkların önüne geçmek için ise sürekli olarak yürüyüş yaptırılmalıdır. British Longhair sahiplenmek isteyen kimseler bu kedilerin göz temizliğine de önem vermelidir. Yapısal olarak göz yapıları fazla çapaklanmaya müsaittir.

Bir yanıt yazın