Cumhurbaşkanı Erdoğan Göçebe Oyunların İçin Konuşma Yaptı

Spor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Göçebe Oyunların İçin Konuşma Yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İznik’te düzenlenen “4. Dünya Ulusal Hareketler Federasyonu”na katıldı. Dünya Göçebe Oyunları’nın açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Ulusal Spor Federasyonu tarafından Bursa’nın İznik ilçesinde 4 gün boyunca düzenlenen 4. Dünya Göçebe Oyunları’nın açılış törenine katıldı.

Etkinlik alanında kurulan cumhurbaşkanlığı çadırında Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadil Kaparov ile bir araya gelen Erdoğan, ağaç dikme töreni ve at tesliminin ardından Dünya Göçebe Oyunları film gösterimini izledi. Tipobet giriş adresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sözlerine Şu Şekilde Devam Etti

102 ülkeden 3 bin sporcunun katıldığı 4. Dünya Göçebe Oyunları’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Dünya Göçebe Oyunlarını İznik’te burada açtıklarını söyledi. Otelin her köşesinde tarih, kültür ve doğa var. 2020 yılında yapılacaktır. Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldık.

“Göçebe kültürü” dediğimizde insanlık tarihi kadar eski bir gerçeklikten bahsediyoruz. Binlerce yıldır insan toplumu çeşitli nedenlerle kendi yerini terk etmiş ve başka bölgelerde yaşam alanı aramıştır. Sürekli veya mevsimsel olarak konumlarını değiştiren ve belirli bir coğrafi bağlamda yaşamlarına devam eden topluluklar vardır. Karşılaşılan insan toplulukları birbirini etkiler.

Medya ve iletişim araçları dünyayı küçük bir köy haline getirmiş olsa da, göçmenler kültür ve ilişkilerin en etkili araçları olmaya devam ediyor. Kentleşmeyi hızlandırmak, istihdam olanaklarını artırmak, merkezi devletlerin güvenlik ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak; sınırlı göçebelik. Ancak binlerce yıldır insanlık tarihine damgasını vurmuş bu kültürün yok olmasına hiçbirimiz katılamayız.

Bu amaçla göçebe kültürünü farklı şekillerde yaşatmanın büyük faydalarını görüyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan gelecek yıllarda bu tarz oyunların artırılacağını ve daha fazla ön plana çıkacağını dile getirdi. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalarda oyunların popülerliği dile getirildi.

Bir cevap yazın