Depolarda En Sık Kullanılan Raflar

Genel Kültür

Depolarda çok çeşitli raf sistemleri kullanılabiliyor. Fiziksel depolamalar için kullanılmakta ve üretilmekte olan çok çeşitli raf sistemleri bulunuyor. Depolama alanları açık zemin bölümleri ve raf sistemlerinden oluşuyor. Kısa ya da uzun süreli olarak depolama gerektiren eşyaların depolanması için raf sistemlerinden yardım alınıyor. Depolarda yer alacak olan ürünlerin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre üretimler yapılmaktadır. 

Ağır yük depo raf sistemleri ve hafif yük raf sistemleri en çok bilinenleri arasında yer almaktadır. Arşiv raf sistemleri de depolar için kısmi olarak kullanılmaktadır. Deponuz büyükse sıfır raf sistemleri imaları yaptırabileceğiniz gibi ikinci el depo rafı alımıda yapabilirsiniz. 

Depo Rafı Modelleri

Göreceli olarak ağır parçalardan oluşmakta olan ürünlerin depolanmasında uygun özelliklere sahip olan raf sistemleri kullanılıyor. Depo raf sistemleri; giydirme raf sistemi, mekik raf sistemi, sırt sırta raf sistemi, mezzanin raf sistemi, konsol kollu raflar, kayar raf sistemi gibi çok çeşitlidir. Bu raf sistemleri depolama alanlarında sıklıkla kullanılmakta olan raf sistemleridir. Hafif yükler için hafif yük raf sistemleri kullanılıyor.

Depo raf sistemleri ürünlerin özelliklerine ve ne kadar süreler içerisinde depolanacağına göre değişiklik gösteriyor. Kayar raf sistemi kullanım kolaylığı sağlaması amacı ile sıklıkla tercih edilen raf sistemleri arasında yerini alıyor.

Palet rafları daha çok ağır sanayilerde kullanılıyor. Yedek parça gibi büyük çaplı eşyaların depolanmasında bu raf sistemleri kullanılıyor. Koli ve kutu elleçleme raf sistemleri de taşınması ve düzenlenmesi kolay olan koli halindeki yükler için kullanılıyor. Yüklerin sıralı bir şekilde durabilmesi ve kategorilenmesi için uygun raf sistemleridir. Tek parçalı ve ağır yükler için kalıp raflar pratik çözüm olarak görülüyor. Ağır sanayi ve otomotiv sektörlerinde bu raf sistemlerinden yarar sağlanıyor.

İkinci El Depo Rafları

Artık kullanım yapmadığınız depo raflarınızı hurdaya vermek yerine ihtiyacı olan işletmelere satabilirsiniz. İstanbul veya farklı şehirlerde ikinci el raf alan yerler bulmak kolaydır. Alıcısıda çok olduğundan depo raflarına en iyi fiyatları verecek tamamen bu alanda hizmet veren firmalar vardır. Kısa bir araştırma ile bu firmalara kullanmadığınız raflarınızı nakit olarak satabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın