Elektronik Sigaraların Kullanımı

Genel Kültür

Elektronik Sigaraların Kullanımı

Elektronik sigaraların kullanımı oldukça kolay bir durum iken, bu kullanım bilincine sahip olmak da büyük bir önem taşımaktadır. Elektronik sigaraların kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli durum cihazların şarj yüzdeleridir. Cihazlar, şarjları yokken ve boş konumda iken çalıştırılmamalı ve kullanılmamalıdır. Cihazların şarjları yokken kullanmak cihaz ömrünü kısaltan faktörlerden bir tanesidir. Elektronik sigara cihazları son teknolojiye uygun bir şekilde geliştirilip, üretimi sağlanmıştır. Üretimi bu şekilde sağlanmış olan cihazlar çok fazla parçaya sahiptir. Bu parçalar orijinal olabileceği gibi orijinallerin muadili konumunda da elektronik sigara piyasasında yer almaktadır. Elektronik sigaraların içerisinde yer alan coiller belirli zamanlarda değiştirilmelidir. Aynı zamanda cihazların kullanım yani ömür süreleri de kullanıma göre değişmesi ile birlikte yaklaşık olarak 2yıldır. Üzerinde son kullanma tarihi bulunmayan bu cihazlar, açıldıktan sonra 2 yıl boyunca likit parçasının ömrüne göre kullanılabilir. Elektronik sigaraların ömrünü belirleyen en önemli parça likit parçasıdır. Likit ise elektronik sigaraya tat ve aroma vermekte olan bir parçadır.

Elektronik Sigara Kullanımına Hangi Cihaz ile Başlanmalı?

Elektronik sigaraya başlamanın ilk zamanlarında kullanımı en çok tavsiye edilen marka ve cihazlar Smok markası, Smok markasının cihazlarıdır. Bir bakımdan el yakmayan Smok markasının cihazları diğer bir bakımdan dizaynı ile göz parlatıyor. Smok markası ilk kullanmaya başlayanların büyük bir tercihi olması ile birlikte sigarayı bırakmak için elektronik sigaraya geçiş yapanların da büyük bir tercihi konumundadır. Smok markasının birçok serisi bulunmaktadır. Bu markada kullanıcıların en beğendikleri avantaj ve özellik ise cihaz içerisinde yer alan pod ve mod parçalarının bir arada taşınabiliyor olmasıdır.

Elektronik Sigaraların İçerisinde Yer Almakta Olan Nikotin Türü Nedir?

Elektronik sigara cihazlarının içerisinde yer almakta olan nikotin maddesinin türü sıvıdır. Sıvı nikotinden oluşmakta olan elektronik sigara cihazları, vücut içerisine cihazdan çekilen bir puf ya da duman çekiminde de dumanı nemlendiren sigaralardandır. Her türlü sigara üretiminin ana maddesi olan nikotin maddesi, normal tütün mamulü olan sigaraların içerisinde kuru nikotin halinde yerini korumaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.