Hangi Çiçek Hediye Edilir

Genel Kültür

Yakınlarımıza, sevdiklerimize ya da fazla tanımadığımız birine çiçek hediye ederken birçok soruya sahibiz. Bu sorular arasında hangi çiçek hediye edeceğimiz ilk sıralarda yer alır. Çünkü çiçeklerin evrensel dilleri vardır. Bu nedenle çiçek hediye edip birbirimize mesaj iletebiliriz. Bunu yapmak için doğru çiçek türünü seçersek, hediyemizin değeri artmış olur.

Elbette çiçek hediye ederek asla yanlış bir şey yapmış olmayız. Aksine birini ya da birilerini memnun ettiğinizden emin olabilirsiniz. Ancak çiçeğe bir mesaj ekleyerek seçim yaparsanız, elbette hediyemin değeri artmış olur. Hangi çiçek ve kime hediye edilir sorusunun yanıtı için okumanızı tavsiye ederiz.

En çok hangi çiçek hediye edilir?

En çok hediye edilen çiçekler aşağıda belirtilmiştir. Bu çiçekleri hediye olarak alan herkes mutlu olur. Çünkü bakımları oldukça kolaydır ve eve renk katarlar.

Orkide

Çiçeklenme dönemi nedeniyle oldukça sevilen bir bitki olan orkide en çok hediye edilen çiçekler arasında ilk sırada yer alır. Kadınlar orkideye adeta bayılırlar. Bu nedenle her rengine sahip olmak isterler. Genellikle evlerine gittiğiniz yakınlarınızda birden fazla orkide vardır.

Fiyat olarak uygun olmaları, çiçekçilerin hızlı bir şekilde siparişi teslim etmeleri, oturduğumuz yerden yakınlarımıza ya da kendimize çiçek alabiliriz. Bunun için uygun bir firma seçmek ve Çengelköy’de yaşayan bir yakınımıza çiçek göndermek istediğimizde, Kartal çiçekçi yazıp firma seçim işlemini daraltmaktır.

Gül

Kokusu, rengi, görüntüsü ve daha birçok neden ile gülleri severiz. Bizler gibi yakınlarımızda severler. Bu neden yakınlarımıza gül hediye edebiliriz. Ancak kırmızı gülü annemize ve eşimize hediye etmeliyiz.

Lale

Kimileri gül kimileri de lale hayranıdır. Bahar ayının gelmesini iple çekerler adeta. Çünkü lale kısa sürede açar ve kısa sürede yok olurlar. Ancak bizler için etkileri oldukça büyüktür. Bu nedenle onları yakınlarımıza seve seve hediye ederiz.

Papatya

Masumluğun sembolü olan papatya flört döneminde hediye edilecek en güzel şeydir. Anlamı nedeniyle ve herkesin papatyayı sevmesi yüzünden papatyalar her çiçekçide bulunurlar. Hediye olarak verilebilecek en güzel çiçekler arasında yer alırlar.

Bir yanıt yazın