Ordulu sporcuların hedefi altın madalya

Ordulu sporcuların hedefi altın madalya

Spor

Rusya’da gerçekleştirilecek Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda mücadele edecek Ordulu milli sporcular, altın madalya hedefliyor.

Başkent Moskova’da 26 Nisan-2 Mayıs tarihlerinde yapılacak şampiyona öncesi Ordulu 5 milli sporcu, hazırlıklarını tamamladı.

Antrenör Veda Tut eşliğinde son çalışmasını gerçekleştiren sporcular, Moskova’ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

Antrenör Tut, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Avrupa Wushu Kung Fu Federasyonunun düzenleyeceği 5’inci Gençler Büyükler Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda Ordulu 5 milli sporcunun da mücadele edeceğini söyledi.

Şampiyona öncesi zorlu bir çalışma sürecinden geçtiklerini belirten Tut, “Sporcularımızdan madalyalar bekliyoruz. Tüm sporcularımıza da güveniyoruz.” diye konuştu.

Tut, şampiyonada Ordulu milli sporculardan büyük kadınlarda Gamzenur Sarı, Feyza Kevser Kurt, genç kadınlarda Gülnihal Çarkacı, Oya Kömürcü ve genç erkeklerde Cemil Eren Akdemir’in mücadele edeceğini aktararak, sporcularının moralinin yerinde olduğunu kaydetti.

Türkiye’ye başarılı sonuçlarla dönmeyi dileyen Tut, kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

Wushu Kung Fu Ordu İl Temsilcisi Savaş Çakmak ise “Ordu’dan bu şampiyonada hem ilimizi hem de ülkemizi temsil etmek için büyükler ve gençler kategorilerinde 5 sporcumuz olacaktır. Hepsine güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çakmak, şampiyona öncesi kendilerine destek olan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’e teşekkür etti.

Sporcular madalya hedefliyor

Sporculardan Gamzenur Sarı, yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerine işaret ederek, şampiyonada madalya hedeflediğini söyledi.

Cemil Eren Akdemir de şampiyona öncesi çok heyecanlı olduğunu dile getirerek, kendisine inananları mahcup etmemek adına elinden geleni yapacağını kaydetti.

Kaynak: blogsistemi.com

Bir yanıt yazın