Penis Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır

Sağlık

Penis protezi ameliyatı, normal şartlar altında hiçbir yan etkisi olmayan bir cerrahi prosedürdür. Kullanılan malzemenin insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi yoktur. Doğrudan yan etkiler olmadan, ürün yalnızca nadir durumlarda vücut tarafından kabul edilemez olabilir. Bu durumda işlemi iptal edip protezi çıkartabilirsiniz. Ancak bunun sağlığınıza herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır.

 Mutluluk Çubuğu Tatmin Edici Sonuçlar Getiriyor

 Çubuk şeklindeki implantların iki ana türü vardır: esnek (yarı sert) ve şişirilebilir modeller. Penis implantları cerrahi olarak penise yerleştirilir. İmplant yerleştirmek son yıllarda gelişen tıbbi teknolojiler sayesinde enfeksiyon ve cihaz arızası riski taşımaz. Penil implantların ilk piyasaya sürülmesinden bu yana yeni malzemeler, tasarımlar ve cerrahi kullanımlar ile sürekli iyileştirildikleri gerçeği çok iyi sonuçlar alınmasıyla sonuçlanmıştır. mutluluk çubuğu kullanan çoğu erkek ve eşleri, sonuçların tatmin edici olduğunu söylemektedir.

 Penis Protezi Ameliyatı Riskli Midir?

 Penis protezi, erektil fonksiyonu sağlamak için penise yerleştirilir. Bu kapsamda penis yaralanması, sertleşme bozukluğu veya işlev bozukluğu gibi durumlar söz konusu değildir. Bir kişinin cinsel yaşamını normalleştirmek için kullanılan bu etken maddeden kaynaklanan küçük komplikasyon risklerinin, sağladığı faydalara kıyasla nispeten küçük olduğu rahatlıkla söylenebilir. Dolayısı ile penis protezi ameliyatı son derece düşük risk içermektedir. Olası riskler ise alınan tedbirler ile kolayca düzeltilebilmektedir.

 Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

 Ameliyat sırasında idrar toplamak için hastanın mesanesine bir kateter yerleştirilir. Ameliyat eden cerrah daha sonra Mutluluk çubuğu silindirlerini alt karın veya penis başının altından ufak bir kesi açılması yöntemiyle doku içerisine yerleştirir. Bu cerrahi prosedür penil implant olarak da bilinen tek parça penis protezini takma işlemidir. Ortalama 40 ile 60 dakika sürer.

 Şişirilebilir parçalı modellerde prosedür biraz daha farklıdır. Doktor iki parçalı bir Mutluluk çubuğu protezi taktığında, skrotuma bir pompa ve valf yerleştirir. Takılan protez 3 parçadan oluşuyorsa karın duvarına ek bir sıvı haznesi yerleştirilir. Protez yerleştirildikten sonra kesiler dikilir ve operasyon sonlandırılır. Ortalama olarak, bu işlem 50 ile 70 dakika sürer.

 Mutluluk Çubuğu Kullanımı

 Sertleşme süresi kullanılan cihazın türüne göre değişir. Sabit implantlarda herhangi bir işlem gerekmezken, yarı sert (esnek) modellerde penis manuel olarak dik konuma getirilmelidir. Her iki protezde de penisin uzunluğu azalmaz ve daima ereksiyon boyutunda sabit kalır.

 Şişirilebilir çubuk şeklinde mutluluk çubuğu protezini kullanmak cinsel ilişki öncesi şişen ve ilişki sonrası sönen bir cihaz türü olduğu için farklıdır. Yumurtalıkta pompa ve tahliye başlığı bulunan bu cihaza sahip kişilerde penis boyu genellikle sönük boy ile aynıdır. İlişki öncesi şişip sertleşen penis, gerçek ereksiyon boyutuna ulaşır ve tekrar boşaltıldığında eski haline küçülebilir.

Bir yanıt yazın