Son Dönemlerde Üretilen En Popüler Ayakkabı Modelleri

Moda ve Yaşam

Son Dönemlerde Üretilen En Popüler Ayakkabı Modelleri

Değişimin önü alınamaz bir kavram olduğunu etrafımızda yer alan neredeyse her şeyin giderek daha farklı bir hal almasıyla anlamamız kaçınılmazdır. Dolayısıyla bu kavramı hayatımıza giren bütün alanlarla özdeşleştirmek çok daha sağlıklı olacaktır. Giyim kuşam sektörü ile ilgili olarak değişimin inanılmaz hızının pek çok ürün grubuna yansıdığını görmekteyiz. Bu anlamda son dönemlere damgasını vuran farklı ayakkabı ve terlik modellerinin oldukça sevildiği ve popülerlik kazandığı da açıkça görülmektedir. Bu noktada farklı gruplardan ürünlerin mevzu bahis olduğunu ifade edebiliriz. Özellikle kadın veya erkek ev terliği dışında kalan ürün gruplarının bu yazıda ele alınacağını belirtmek isteriz.

Kadın terlik modelleri genel itibariyle çok sık kullanımı olan ve oldukça önemli bir rahatlığı kullanıcılarına sunan ürünlerdir. Dolayısıyla pek çok kişi tarafından sevilen ve beğenilen ürünler olarak değerlendirilebilir kadın terlik modelleri arasında son dönemlerde en çok dikkat çeken ürünlerden örgü terlikler yer almaktadır. Örgü terlikler içi sünger yastıklarla dolu görünümlü materyallerin bant şeklinde örülmesi ile terliğe uyarlandığı modellerdir. Bu modellerde en fazla dikkat çeken diğer bir husus da rengârenk tercihleri yapılmasıdır. Oldukça sevilen ürünler haline gelmeleri elbette moda ikonlarının bu konudaki örneklemeleri ile yakından ilgilidir. Son dönem popülerliğini kazanan diğer ürünler arasında loafer terlikler vardır. Yine rahatlığın ön planda olduğu bu terlikler maskülen bir havaya sahip olmakla birlikte gerek iç ve gerekse dış mekân için iyi örneklerdir.

Diğer bir örnek de ugly sneaker olarak ifade edilen geniş tabanlı diğer bir deyişle kaba görünümlü ayakkabılardır. Farklı markalar tarafından çalışılan bu model de oldukça geniş bir yankı uyandırmıştır. Bunların dışında traktör tabanlı ayakkabı ve botların oldukça sevildiğini adeta bir geri dönüşüm yaşandığını da ifade edebiliriz. Son dönemin popülerlik kazanan diğer ürünleri arasında makosenlerde önemli örneklerdir. Makosen kullanımı ile ilgili olarak farklı kombinlerin yaygınlık kazanması ile bu ürünlerin satış rakamlarının da iyileştiğini ifade edebiliriz. Muya kadın erkek çocuk kategorilerinde ayakkabı ve terlik ürün grupları ile dikkat çeken yerli üreticiler arasındadır. Kaliteyi ve sağlığı bir arada sunabilmesi başarısının anahtarı olarak görülmektedir.

Bir yanıt yazın