Yüksek Bel Modası Ile Yeni Çizgiler

Moda ve Yaşam

Yüksek Bel Modası ile Yeni Çizgiler

Tüm alanlarda olduğu gibi kadın giyiminde de farklı dönemler star parçalarla anılmaktadır. Bu açıdan ünlülerin giymiş olduğu herhangi bir parça giysinin tüm yıla damga vurması en sık rastlanan örneklerden bir tanesidir. Söz konusu örneklerin muadillerinin de bu dönemi uzattığı ve beraberinde daha farklı parçaları getirdiği de görülmektedir. Özellikle geçmişten günümüze pek çok farklı detayın yansıması farklı bir moda anlayışını ortaya çıkarmıştır. Kadın giyim sektörünü temelden etkileyen bu durum son yıllarda üreticilerin sıklıkla vizyon edindiği bir anlayış olarak gösterilmektedir. Bu sayede daha önce etkisi kanıtlanmış pek çok üretimin yenilikçi bir anlayışla yeniden çalışılması giyim kuşamda restoratif anlayışın ifadesi olarak gösterilmektedir. Bu anlamda farklı kategoriler ile günümüz giyim kuşamını açıklamak mümkün olmaktadır. Oshebu kadın giyim alanında çeşitliliğe önem vermektedir.

Kadın giyimi ile alakalı olarak son dönemde önemli bir ihtiyacı kapatan bir detay söz konusudur. Bu detay yüksek bel modasının ta kendisidir. Yüksek bel modası pek çok anlamda fonksiyonelliği sağlamanın yanı sıra görünümü tamamlama noktasında büyük bir etki sağlamaktadır. Özellikle orta ve kısa boylu kadınların sıklıkla tercih ettiği bu model proporsiyonu eşitlemesi açısından adeta bulunmaz bir nimettir. Yüksek bel pantolonlar, etekler ve şortlar mevcut boy ölçüsünü çok daha dengeli bir biçimde göstermektedir. Özellikle gövde ve bacak boyunun daha orantılı görünmesi tam olarak bu amaca hizmet etmektedir. Yüksek bel modası ülkemizde çok geç yer edinse de önemli bir yankı uyandırdığını ifade edebiliriz.

Yüksek bel modası tarz anlamında, spor ve klasik giyimin snobe edilmesinde oldukça önemli bir işlev sağlamaktadır. Bu anlamda fonksiyonel bir tarz olduğunu ifade etmek yanlış olmaz. Öyle ki yüksek bel pantolonların altına tercih edilen taşlı ayakkabılar sizi bir geceye götürürken, yine aynı pantolonun altına çekeceğiniz beyaz sneaker ile gün içinde arkadaşınızla kahve içebilirsiniz. Bu açıdan yüksek beli tamamlayacak en etkili üst parçanın crop bluzlar olduğunu ifade etmek gerekir. Bu örnek üzerinden son dönemin en fonksiyonel parçası olduğu yorumu yapılabilir. Oshebu kadın giyim modelleri arasında yer alan yüksek bel ürünler oldukça sevilmektedir.

Bir yanıt yazın